Stomatologia estetyczna

Strona główna » Nasze usługi » Stomatologia estetyczna

Projektowanie uśniechu

Nieskrępowany uśmiech jest bardzo przekonujący i dodaje blasku i pewności siebie.W naszym gabinecie dbamy by spełniać pragnienia naszych Pacjentów.Podczas wybielania skorygujemy kolor zębów,by stały się jaśniejsze niż kiedykolwiek były.Korekty kształtu możemy dokonać dzięki perfekcyjnie wykonanym licówkom i koronom ceramicznym.

Tworzenie nowego uśmiechu rozpoczynamy od jego zaplanowania,dokładnej analizy twarzowo-zębowej,woskowego modelu i przeniesienia próbnego efektu do jamy ustnej. Jeśli spełnia on oczekiwania Pacjenta i lekarza wykonujemy stałą pracę – licówki lub korony pełnoceramiczne.Dają one możliwość uzyskania wspaniałego efektu końcowego-trwałej estetyki i funkcji.

Licówki

Prace ceramiczne bezmetalowe – licówki

Licówki porcelanowe są uzupełnieniem protetycznym stosowanym w stomatologii estetycznej. Służą do przykrycia zewnętrznych, nieestetycznych powierzchni zębów górnych i dolnych. Uzyskanie estetycznego i nieskazitelnego uśmiechu za pomocą licówek sprawia, że ten zabieg zyskuje coraz większą popularność.

Licówki w całości wykonane są z porcelany. Nie posiadają podbudowy metalowej, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów estetycznych. Ponadto w przypadku zastosowania licówek zęby nie wymagają tak dużego oszlifowania jak w przypadku stosowania korony protetycznej – pozwala to oszczędzić tkanki zęba. Licówka to nic innego jak cienki płatek porcelanowy naklejany na widoczną część zęba, tak więc ingerencja w tkanki twarde jest minimalna.