Wybielanie zębów lampą Prevdent

System wybielania lampą Prevdent

Każdemu marzą się białe, zdrowe i piękne zęby. Czasami ich barwa nie jest zadowalająca, a pacjentów zgłaszających się do dentystów dotyka problem nadwrażliwości zębów. W przypadku tego problemu wybielanie ich tradycyjną metodą jest niewskazane. Wybielanie lampą z użyciem preparatu Prevdent jest dla takich osób optymalną formą zabiegu.

Zabieg odwrażliwiania zębów razem z wybielaniem za pomocą lampy Prevdent

Zaawansowany technologicznie system wybielania zębów Prevdent CrWR służy również naprawie szkliwa. Stosowany system odznacza się połączeniem 6% nadtlenku wodoru z nano-Hydroksyapatytem. Celem tego połączenia jest remineralizacja szkliwa, a co za tym idzie zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Specjalna lampa wspomagająca wybielanie jest nieodłącznym elementem systemu.

Na czym polega działanie preparatu nHAp?

Nano-Hydroksyapatyt (nHAp) jest serum na problemy z uzębieniem. Wykorzystywany preparat przenika do głębi kanalików zębinowych. Zamontowana gąbeczka na końcu aplikatora ułatwia nałożenie serum. Substancja ta jest naturalnym budulcem zębów i kości. Stosowanie jej powoduje, że zwiększa ona swoją objętość w zębach, a co za tym idzie działa mocniej. Aplikowanie środka leczniczego we wskazany sposób prowadzi do odbudowy uszkodzonego szkliwa. Serum naprawcze to czysta forma nHAp. Stosowanie tego preparatu jest możliwe zarówno w gabinecie stomatologicznym, jak i w domu.

Na czym polega połączenie 6% nadtlenku wodoru z nHAp w systemie Prevdent CrWR?

W wyniku połączenia obu składników (nadtlenek wodoru i nano-Hydroksyapatyt) tworzy się piana aktywnego tlenu. Oddziaływanie tej piany powoduje, że zęby stają się zdrowsze i mają piękny odcień. System CrWR pozwala na zabiegi praktycznie niesprawiające bólu. Zęby po dokonanym zabiegu mogą być bielsze aż o kilka odcieni.

Jak przebiega zabieg w systemie Prevdent CrWR?

Na zabieg składają się etapy takie jak usuwanie plam na zębach, wybielanie i naprawa szkliwa. Plamy nazębne osadzone są często bardzo głęboko. W zaawansowanym technologicznie systemie Prevdent są one usuwane. Podczas tego etapu używa się „stain removal”. Następnie przechodzi się do procesu samego wybielania zębów. Powstała w wyniku połączenia nadtlenku wodoru i nano-Hydroksyapatytu (nHAp) piana aktywnego tlenu wchodzi w strukturę szkliwa. W konsekwencji dochodzi do wybielenia i remineralizacji zębów. To bardzo ważny etap podczas zabiegu Prevdent. Trzecią fazą jest naprawa szkliwa, co dzieje się z zastosowaniem Prevdent „Serum”. Pacjent po dokonanym zabiegu może pochwalić się pięknym, zdrowym uśmiechem.

Jakie poza „Serum” stosuje się produkty z nHAp? 

Zestaw DeSensiDent

Produkt ten jest rekomendowany do użycia po oraz przed zabiegiem Prevdent CrWR. Zawarty w składzie nHAp skutecznie eliminuje nadwrażliwość zębów oraz wzmacnia uzębienie w warunkach domowych. Środek należy stosować raz w tygodniu.

Pasta do zębów

Pasta zawiera korzystne połączenie nano-Hydroksyapatytu stężonego w zawartości 15% oraz ksylitolu. Taka kombinacja zapewnia naprawę uszkodzonego szkliwa i zapobiega przebarwieniu zębów oraz uszczelnia ich powierzchnię. Ksylitol jest składnikiem sprzyjającym likwidowaniu się płytki nazębnej.

Płyn do płukania jamy ustnej

Stosowanie płynu dodatkowo zapobiega powstawaniu próchnicy. Dzięki zawartym w składzie ksylitolowi i glicerynie jest to możliwe. Zerowa zawartość alkoholu w płynie do płukania jamy ustnej gwarantuje brak problemu z suchością ust. Świeży, miętowy smak dodaje rześkości na resztę dnia.

Wybielanie zębów jest coraz bardziej powszechnym zabiegiem. Ze względu na przeciwwskazania u niektórych osób do metody nakładkowej, istnienie nowoczesnego systemu Prevdent CrWR jest świetną informacją. Całkowicie bezpieczny i niemal bezbolesny zabieg pozwala pacjentom odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Jak dowiedziono w wyniku wielu badań naukowych, stan uzębienia jest bezpośrednio skorelowany ze stanem innych części organizmu. Zdrowe zęby determinują różne korzystne procesy w pozornie niezwiązanych z nimi organach człowieka. Dodatkowo to właśnie uzębienie decyduje o tym, jak wygląda uśmiech.

Nie zwlekaj umów się na wizytę już dziś !

Kontakt z Nami

ul. Olsztyńska 3C/2

Gdańsk Przymorze

Pon-Pt: 9:00-20:00

$

Godziny pracy rejestracji

poniedziałek 12:00-20:00
wtorek 12:00-20:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00