Stomatologia zachowawcza

Wypełnienia

Kosmetyczne i bezbolesne leczenie próchnicy.

Próchnica jest chorobą twardych tkanek zęba tj. szkliwa i zębiny. Nieleczona prowadzi do stanów zapalnych miazgi i tkanek około wierzchołkowych. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego.

W naszym gabinecie stomatologicznym przeprowadzamy leczenie i rekonstrukcję zębów zniszczonych wskutek próchnicy lub urazów zębów.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, które jest bezpieczne zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, jak i pacjentów z chorobami serca i innymi.

Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Polega to na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i założeniu materiału przeznaczonego do odbudowy zębów(kompozytu). Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów nanokompozytowych wykonane wypełnienie jest bardzo estetyczne i przywraca zębom ich naturalne właściwości.

Quick Sleeper nowoczesny system umożliwiający natychmiastowe i skuteczne znieczulenie

W naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesny sterowany mikropocesorowo system znieczuleń Quick Sleeper. Metoda ta jest bardzo skuteczna i efektywna, znacznie podnosząca komfort pacjenta, nie powoduje efektów ubocznych znanych z tradycyjnych metod znieczulania.

Wypełnienia

Odbudowanie brakującego fragmentu korony zęba

Niektóre zęby, zwłaszcza boczne, uszkodzone są tak bardzo, że zwykłe wypełnienie nie zapewnia już trwałości. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych wypełnień są wkłady koronowe wykonywane z kompozytu lub porcelany.

W przypadku, kiedy ubytek jest większy niż pół zęba potrzeba czegoś bardziej szczelnego niż zwykła „plomba”. Takie rozwiązanie nazywa się onlay i inlay, które przygotowane przez technika dentystycznego w laboratorium, w jednym kawałku wklejane są do zęba, skutecznie go obudowując.

Takie wypełnienia są trwałe, niewidoczne i najlepiej harmonizują z naturalnym uzębieniem.

Szyna relaksacyjna

Szyna relaksacyjna uformowana specjalnie do kształtu żuchwy zapobiega nocnemu zgrzytaniu zębów. Idealnie dopasowana pozwala na swobodne oddychanie podczas snu.

Nie zwlekaj umów się na wizytę już dziś !

Kontakt z Nami

ul. Olsztyńska 3C/2

Gdańsk Przymorze

Pon-Pt: 9:00-20:00

$

Godziny pracy rejestracji

poniedziałek 12:00-20:00
wtorek 12:00-20:00
środa 9:00-17:00
czwartek 12:00-20:00
piątek 9:00-17:00