Protezy zębowe

Protezy zębowe

Protezy zęboweLeczenie protetyczne ma na celu odtworzenie brakujących zębów , poprawę kształtu oraz koloru istniejących .Uzupełnienie brakujących zębów zapobiega rozchwianiu oraz przemieszczeniu pozostałych zębów , poprawia profil twarzy , kształt warg , podnosi kąciki ust . Efektem jest młodszy i zdrowszy wygląd oraz poprawa komfortu życia . W naszym gabinecie gwarantujemy Państwu kompleksowe podejście do leczenia , proponując najbardziej odpowiednie uzupełnienie protetyczne . Wykonujemy korony i mosty porcelanowe , mosty klejone , licówki, onleye , endokorony , protezy . Dbamy o to aby nasze prace były najwyższej jakości , co zapewni ich funkcjonalność na lata .

W tym rozdziale przedstawimy Państwu informację na temat protez .

Licówki , korony i mosty porcelanowe zostały szczegółowo opisane w rozdziale Stomatologia Estetyczna .

Protezy zębowe szkieletowe

Jeżeli w jamie ustnej brakuje wielu zębów, a warunki anatomiczne nie pozwalają na uzupełnienie braków odbudową na implantach lub mostem protetycznym, to konieczne jest wykonanie uzupełnień protetycznych ruchomych, czyli wyjmowanych.

Najlepszymi i „najzdrowszymi” są protezy szkieletowe. Są dobrze akceptowane przez pacjentów. Szybka adaptacja jest spowodowana również niewielkimi (jak na protezę) rozmiarami oraz tym, że pozostawia ”odkryte” fragmenty pola protetycznego (np. podniebienie, fragmenty dziąseł).

Widoczną klamrę w protezie można zastąpić specjalnym zatrzaskiem lub zasuwą , co znacznie poprawia efekt kosmetyczny oraz mocuje protezę do zęba .

Protezy zębowe VITAPLEX i AKRON

Są również sytuacje kiedy nie można zaplanować protez szkieletowych np. rozległe braki zębów lub bezzębie. Wówczas wykonujemy protezy o większym zasięgu. Do niedawna takie protezy można było wykonać tylko z akrylu z metalowymi widocznymi klamrami.

Obecnie mamy materiały o nazwie AKRON oraz VITAPLEX . AKRON jest materiałem elastycznym co zapewnia komfort noszenia protezy oraz pozwala na wykonanie klamer z tego tworzywa zamiast z metalu . Występuje również w kolorze ,,0’’ krystalicznie transparentnym , z którego wykonujemy protezy dla alergików.

VITAPLEX jest tworzywem termoplastycznym ,wprowadzającym nowy standard jakości dla protez całkowitych .Brak skurczu sprawia , że proteza doskonale przylega do śluzówki , zwiększa się siła adhezji i siła utrzymania. Protezy te mają dwukrotnie większą wytrzymałość mechaniczną .

Nie zwlekaj umów się na wizytę już dziś !

Kontakt z Nami

ul. Olsztyńska 3C/2

Gdańsk Przymorze

Pon-Pt: 9:00-20:00

$

Godziny pracy rejestracji

poniedziałek 12:00-20:00
wtorek 12:00-20:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00