Leczenie kanałowe

Mikroskopowa endodoncja

Leczenie endodontyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych, gwarantujące wysoką skuteczność leczenia

ENDODONCJA – LECZENIE KANAŁOWE

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, która zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek około wierzchołkowych. Leczenie kanałowe jest czasochłonne i wymaga dużych umiejętności i doświadczenia lekarza oraz kosztownego sprzętu stomatologicznego.

W naszym gabinecie stomatologicznym stosujemy nowoczesną endodoncję. Aby leczenie było precyzyjne i skuteczne wykorzystujemy mikroskop, endometr, mikrosilnik endodontyczny, specjalistyczne narzędzia maszynowe dające możliwość dokładnego opracowania kanałów zęba, nowoczesne systemy wypełnień i diagnostykę rtg.

Wykonujemy:

  • pierwotne leczenie kanałowe,
  • ponowne leczenie kanałowe (rewizja leczenia kanałowego),
  • leczymy perforacje w kanale,
  • usuwamy stare wkłady koronowo-korzeniowe z kanału zęba,
  • leczymy zobliterowane i zakrzywione kanały.

Oferujemy Państwu bezpieczne i skuteczne leczenie kanałowe, które jest tańsze i mniej inwazyjne od usunięcia uszkodzonego zęba i zastąpienie go implantem lub mostem protetycznym.

Prawidłowo wyleczony endodontycznie ząb pozostaje w jamie ustnej długo i nie daje żadnych dolegliwości.

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop wykorzystywany jest właściwie we wszystkich gałęziach stomatologii -endodoncji, chirurgii, leczeniu chorób przyzębia, stomatologii zachowawczej i protetyce.

Najczęściej używany jest w endodoncji.Dzięki zastosowaniu mikroskopu w leczeniu stomatologicznym można 25 razy powiększyći doświetlić pole zabiegowe.Pomaga tow wykryciuwcześniej niewidoznych struktur,przewężeń,perforacji i obliteracji.Użycie mikroskopu w leczeniu kanałowym pozwala uratować zęby przeznaczone do usunięcia oraz zwiększyć trwałość i skuteczność leczenia.Umieszczony tuż nad głową pacjenta mikroskop umożliwia wgląd do wnętrza zęba.W takich utrudnieniach jak nietypowa anatomia zęba,wąskie lub zakrzywione lub zrośnięte korzenie,złamane wcześniej narzędzie mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie i daje możliwość funkcjonawania ich przez długie lata.
W powiększeniu i dodatkowym oświetleniu widać więcej i lepiej , a ponieważ „można leczyć tylko to co widać”(prof.Kim) leczenie pod mikroskopem jest bardziej precyzyjne i bardziej efektywne.

Nie zwlekaj umów się na wizytę już dziś !

Kontakt z Nami

ul. Olsztyńska 3C/2

Gdańsk Przymorze

Pon-Pt: 9:00-20:00

$

Godziny pracy rejestracji

poniedziałek 12:00-20:00
wtorek 12:00-20:00
środa 9:00-17:00
czwartek 12:00-20:00
piątek 9:00-17:00