Dziecko u dentysty

Stomatologia dziecięca

Oprócz leczenia stomatologicznego osób dorosłych, świadczymy również usługi z zakresu stomatologii dziecięcej. Staramy się by, wizyta w gabinecie stomatologicznym nie była dla małego pacjenta negatywnym i stresującym przeżyciem, a stomatolog dla dzieci był osobą miłą i wyrozumiałą. W tym celu przygotowaliśmy specjalne udogodnienia.

nagrody, aby każde dziecko czuło się docenione i chętnie wracało do „swojej” pani doktor

kolorowe wypełnienia do zębów mlecznych, których wybór pozostawiamy w gestii dziecka, dzięki czemu aktywnie uczestniczy w procesie leczenia.

Pierwsza wizyta

Czy wiesz jak sprawić, by Twoje dziecko z przyjemnością chodziło do dentysty?
Co robić, by wizyta u stomatologa nie była trudna ani dla niego, ani dla Ciebie jako opiekuna?

Przede wszystkim nie czekaj, aż dziecko rozboli ząb.

PAMIĘTAJ TO WAŻNE!
Podczas pierwszej wizyty u stomatologa dziecko nie powinno odczuwać bólu zęba!
Przyjdź z dzieckiem na wizytę adaptacyjną, na której zapozna się z gabinetem i personelem. Zobaczy gabinet jako przyjazne miejsce gdzie Ono i Rodzic może dowiedzieć się wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Teraz może oswoić się z narzędziami, odgłosem wiertła czy ssaka. Ważne jest byś i Ty był dobrze nastawiony do wizyty. Lęk bliskiej osoby jest bardzo silnie odczuwany przez dziecko. Lęk jest zaraźliwy!

Co zrobić przed wizytą?

W domu przygotuj dziecko na to wydarzenie. Porozmawiaj, opowiedz gdzie pójdziecie i po co. NIGDY NIE UŻYWAJ przy tym zwrotów „nie bój się”, „nic nie będzie bolało”, ponieważ w ten sposób programujesz u maluszka poczucie zagrożenia, niebezpieczeństwa.
Przeczytajcie razem książeczkę, w której bohater udaje się właśnie do stomatologa. ”Kamyczek u dentysty” , „Julka poznaje świat. Idę do dentysty.”, ”Ja chcę mojego zęba”. Na www.bajki-zasypianki.pl – „Rycerz i jego giermek”czy „Benio u dentysty.”
Po co? Dziecko pozna nowe, nieznane wydarzenie w poczuciu bezpieczeństwa w domu razem z rodzicami. Oswaja się z nimi i zaczyna rozumieć dlaczego tak się dzieje.
Ze starszakiem możesz zagrać w gry edukacyjne o leczeniu zębów np. www.ciufcia.pl, www.colgate.com , www.orbitek.pl.
Wizytę zaplanuj w takiej porze dnia gdy ma potencjalnie najlepszy humor, jest wyspane i najedzone.

Jaki wybrać gabinet stomatologiczny?

Wybierz gabinet gdzie jest wydzielony kącik zabaw, gdzie przyjemnie i bezstresowo może spędzić czas oczekiwania na wizytę. Rozbawione i rozluźnione dzieciaczki chętniej siadają na fotel dentystyczny i współpracują z lekarzem. Kolorowy gabinet, wesoły wystrój, przemiły i uczciwy personel sprzyjają pracy z dzieckiem i budowaniu zaufania.

A co robić jeśli później pomimo wielu starań regularne kontakty z dentystą stoją pod znakiem zapytania z powodu niechęci dziecka?

Opór dziecka staraj się przełamać spokojnymi argumentami, jeśli to nie daje rezultatu lepiej wizytę przełożyć na inny ale bliski termin.
Mimo wszystko nigdy nie okłamuj dziecka – ”pani doktor nic nie będzie robiła”, ”nic nie będzie bolało” (kiedy wiemy, że może). Rodzice muszą mówić prawdę i przekonać malca, że oni sami i dentysta zrobią wszystko, by niewygodne i niemiłe chwile trwały jak najkrócej. Wspólnie ustalić z dentystą jakiś sygnał, że czas na przerwę lub sygnał odczuwania bólu przez dziecko.
Nie rezygnuj z profesjonalnej opieki stomatologicznej. Dziecko nauczy się wykorzystywać słabą stronę rodziców a brak działań profilaktycznych i leczniczych doprowadzi do pogorszenia stanu zdrowia zębów małych pacjentów.

Nie karz dziecka za to, że płakało na wizycie czy że się bało. To zwiększa jego lęk.

Po wizycie KONIECZNIE pochwal dziecko, okaż dumę i radość z jego dzielności. Zaproponuj nagrodę np. lody, wspólną zabawę. Drobna zabawka na pewno też będzie mile widziana.
Jeżeli wciąż zastanawiasz się czy warto leczyć zęby mleczne to pamiętaj ze są one niezbędne do żucia, rozwoju prawidłowej wymowy, dobrego wyglądu i samopoczucia dziecka. Zapewniają również prawidłowy rozwój kości co wpływa na harmonię ułożenia zębów stałych w późniejszym okresie życia.

W naszym gabinecie dentystycznym Stomatolog-Przymorze staramy się, by wizyta była dla malucha przyjemnym doświadczeniem a w sytuacjach, które wiążą się dla niego z jakimkolwiek dyskomfortem było o nim uprzedzone oraz wciągnięte w przebieg leczenia dla niego zrozumiały.

Nie zwlekaj umów się na wizytę już dziś !

Kontakt z Nami

ul. Olsztyńska 3C/2

Gdańsk Przymorze

Pon-Pt: 9:00-20:00

$

Godziny pracy rejestracji

poniedziałek 12:00-20:00
wtorek 12:00-20:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00